• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odwiedź Węgry!

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak w kwestii turystyki kraj ów wciąż jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą znajduje się kraj oferujący bardzo wiele ciekawych rzeczy. Jeżeli w takim razie szukamy dla siebie faktycznie interesującego miejsca, to zdecydowanie warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się oczywiście położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – w związku z tym aktualnie możemy w nim podziwiać bardzo wiele pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak rozległym państwem, że dobrze jest zapuścić się trochę dalej na wschód, ponieważ także i tam znajdziemy coś ciekawego. Fantastycznym przykładem jest chociażby Kijów, który obecnie niewątpliwie należy do zdecydowanie najciekawszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę możemy zobaczyć tak mnóstwo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, przez co będzie to dla nas doskonała lekcja historii.

1. Zajrzyj tutaj

2. Dowiedz się więcej

3. Przeczytaj to

4. Zobacz więcej

5. Sprawdź teraz

Categories: Podróże

Comments are closed.